Huzar Activ Plus a5l miotła zbożowa

Indeks: 251109

Huzar Activ Plus to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie. Koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania z wodą. Przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozi...

789,00 zł brutto

Informacja GPSR: produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024 roku

Masz uwagę lub pytanie zadzwoń (616 242 757) lub napisz
Płatności elektroniczne zabezpiecza First Data
Dostawa kurierem DPD już od (25zł) *za zakupy powyżej 1000zł darmowa wysyłka
Gwarancja jakości, 14 dni na zwrot towaru, 100% zadowolenia
Wszystkie produkty znajdują się w naszych magazynach

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Więcej informacji

Huzar Activ Plus to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie. Koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania z wodą. Przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie ozimym. Środek pobierany jest poprzez liście oraz korzenie chwastów i przemieszczany w roślinie. Najskuteczniej niszczy roczne intensywnie rosnące chwasty znajdujące się w fazie 2-4 liści. Efekt chwastobójczy uzyskuje się po upływie 1 do 3 tygodni od wykonania zabiegu. Szybkość działania zależna jest od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów, panujących warunków atmosferycznych – temperatury, wilgotności powietrza oraz tempa wzrostu chwastów. Ważne aby miotła zbożowa była potraktowana środkiem najpóźniej do końca fazy krzewienia.

Zawartość substancji czynnych środka ochrony roślin Huzar Activ Plus:
2,4-D w postaci estru – 300 g/l (28,8%)
jodosulfuron metylosodowy – 10 g/l (0,96%)
tienkarbazon metylowy – 7,5 g/l (0,72%)

Zawartość sejfnera:
Mefenpyr dietylowy - 30 g/l (2,88%)

Korzyści stosowania oprysku Huzar Activ Plus:
szybkie wchłanianie i działanie, od 1-3 tygodni po zabiegu,
wygodne stosowanie,
nie ma konieczności mieszania z adiuwantami,
dwa odmienne mechanizmy działania,
pobierany jest poprzez liście oraz korzenie chwastów.

Środek pobierany jest poprzez liście oraz korzenie chwastów i przemieszczany w roślinie. Środek blokuje działanie enzymu, co prowadzi do zahamowania biosyntezy aminokwasów rozgałęzionych, a tym samym do zaburzeń w biosyntezie białek, jak również powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin co w efekcie powoduje wstrzymanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej niszczy roczne intensywnie rosnące chwasty znajdujące się w fazie 2-4 liści. W momencie wykonywania zabiegu miotła zbożowa nie powinna przekraczać fazy końca krzewienia. Efekt chwastobójczy uzyskuje się po upływie 1 do 3 tygodni od wykonania zabiegu. Szybkość działania zależna jest od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów, panujących warunków atmosferycznych – temperatury, wilgotności powietrza oraz tempa wzrostu chwastów.

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, przytulia czepna, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty odporne: perz właściwy.

Środek jest przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.
Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
Termin stosowania: środek stosować wiosną od początku fazy krzewienia roślin do końca fazy 1-go kolanka (BBCH 23 - 31).
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Następstwo roślin i okresy karencji:
Środek szybko rozkłada się w glebie (degradacja mikrobiologiczna) i nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.
Po zbiorze rośliny uprawnej, w której był stosowany środek można uprawiać:

Jesienią:
po wykonaniu płytkiej uprawy gleby – pszenicę ozimą, pszenżyto ozime,
po wykonaniu orki – jęczmień ozimy, rzepak ozimy,

Na wiosnę następnego sezonu wegetacyjnego:
po wykonaniu płytkiej uprawy gleby – zboża jare, buraki cukrowe, kukurydzę, słonecznik, soję,
po wykonaniu orki – wszystkie rośliny uprawne.

W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania plantacji traktowanej środkiem (np. w wyniku wymarznięcia lub uszkodzenia roślin przez choroby czy szkodniki) na polu tym po upływie 29 dni od zastosowania środka i wykonaniu płytkiej uprawy gleby czy orki można uprawiać, jęczmień jary i owies a po wykonaniu orki kukurydzę.

Okres karencji: nie dotyczy.

UWAGA WAŻNE:
1. Środek wnika do rośliny w ciągu 2 godzin od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie czasu nie wpływają ujemnie na działanie środka.
2. Środek stosować w temperaturze nie niższej niż +5oC i nie wyższej niż +25oC.

Środka nie stosować:
– do zwalczania miotły zbożowej i gatunków dwuliściennych odpornych na substancje czynne z grupy ALS (zgodnie z HRAC grupa B)
– na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki czy przymrozki,
– przed spodziewanym, silnym przymrozkiem,
– w zbożach z wsiewką roślin bobowatych,
– podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zakupu środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (art. 25 ust. 3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin).

Agromat Janówka Sp.J.
NIP 846-14-59-663
Janówka 2, 16-300 Augustów

Grupa: PESTYCYDY

Recenzje

Napisz recenzję

Pliki do pobrania